Galeria Leonardo

Robert Romanowicz

robert-romanowicz-bigUrodzony w 1976 roku w Miliczu. Obecnie mieszka we Wrocławiu gdzie pracuje jako architekt. Równolegle z ukończeniem studiów na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej ukończył także z wyróżnieniem Szkołę Reklamy „Creo” we Wrocławiu.

To właśnie architektura ukształtowała graficzne spojrzenie na sztukę. Jego malarstwo jest wynikiem wieloletnich poszukiwań, eksperymentów z mediami oraz stosowania różnych metod ekspresji. To wszystko złożyło się na obecną twórczość, pozwoliło osiągnąć swój styl i stać się rozpoznawalnym.

Jego twórczość oparta na połączeniu różnych mediów ma charakter ilustracji, a postaci pojawiające się na jego obrazach wplatane są w przeróżne historie. „Ostatnio przenoszę wykreowane przez siebie przedziwne, często nieprawdopodobne postaci do całkiem realnych sytuacji, miejsc. Dzieje się też odwrotnie, gdzie do nierealnych światów wkładam zupełnie prawdopodobne osoby. Myślę, że od jakiegoś czasu jest mi po drodze z popsurrealizmem. Uwielbiam oglądać prace Sergio Mory czy Marka Rydena, przedstawicieli współczesnego malarstwa. Z drugiej strony klasyczne malarstwo daje mi poczucie bezpieczeństwa, uczy wytrwałości i rzetelnego rzemiosła.”

Dzięki artystycznym portalom internetowym jego twórczość może być w każdej chwili zaprezentowana jednocześnie niemal w każdym zakątku świata. Galeria Leonardo jest galerią patronacką. Tworzy ilustracje prasowe oraz książkowe.

Współpraca:
„Przekrój” – ilustracje, wyróżnienie ilustracji w konkursie na jubileuszową okładkę
„Bluszcz” – ilustracje
„Bluszczyk” – kreacja postaci Bluszczyka, projekt logotypu i okładek, ilustracje
„Traveler” National Geographic – ilustracje
„Fika” – ilustracje, okładki, artykuł
„Artysta i sztuka” – ilustracje, artykuł
„Kozirynek” – ilustracje, artykuł

Książki dla dzieci:

„Opowieść o chłopcu, który chciał zostać delfinem, czaplą, wyżłem I… stonogą”
autor: Przemysław Wechterowicz, ilustracje: Robert Romanowicz
wydawnictwo: G+J Gruner+Jahr Polska.
„Ziuzia”, autor: Malina Prześluga, ilustracje: Robert Romanowicz,wydawnictwo: Tashka.
„Kapselek”, autor: Kamil Niewiński, ilustracje: Robert Romanowicz, wydawnictwo Tashka.

Prace Roberta Romanowicza dostępne w naszym sklepie >>


Portfolio artysty: