Galeria Leonardo

Jacek Jarosz

Jacek Jarosz

Urodzony w Lublinie w 1973 r. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Od początku twórczej działalności związany jest ze środowiskiem kazimierskim, członek tutejszej Konfraterni Sztuki.

Zasłynął jako twórca w technice akwareli i piórka. Prezentuje obie te techniki jak również olejną i akrylową. Akwarelę artysty cechują ciepłe, słoneczne barwy. Kazimierz przedstawiony w tej technice emanuje pogodną aurą. Druga technika – piórko – jest obecnie rzadko stosowana. Wymaga świetnej ręki, uważności i artystycznej pewności siebie. Rysując piórkiem tworzy ujmujące przedstawienia kazimierskiej architektury i lubelskiego pejzażu.

Swoją wyobraźnię rozwija przez obrazy i rysunki o tematyce, którą określa ”Przestrzenią Fantazyja”. Inspiruje go ruch, przestrzeń, perspektywa, graficzne podejście do tematu, zabawa kompozycją, ciekawy przedmiot i postać, mix rzeczywistości i fantazji, gdzie fantazja bierze górę nad rzeczywistością. Uczestniczy w wystawach w kraju i za granicą. Ze względu na walory artystyczne i wystrojowe jego prace znajdują się nie tylko u odbiorców indywidualnych, ale także nabywane są w ramach zbiorowych zamówień poprzez instytucje jako kompleksowy wystrój wnętrz.

Niektóre realizacje:

* 13 prac, temat: „XIX w. wille Nałęczowskie” dla sanatorium „Książę Józef ”w Nałęczowie, technika: piórko-sepia, format: 40x60cm
* 60 prac, temat: „Pejzaż polski” dla „Termy Pałacowe” w Nałęczowie, technika: piórko-sepia, format: 40x60cm
* 2 murale, temat: „Inspiracje sztuką i kulturą Tybetu” dla „Ośrodek Treningowy Technik Wschodu” w Jangtorp, Szwecja., technika: akryl, format: 330×310 cm

Prace Jacka Jarosza dostępne w naszym sklepie >>


Portfolio artysty: