Galeria Leonardo

Ilona Irmina Iwańska

Ilona Irmina IwańskaIlona Irmina Iwańska urodziła się w Warszawie. Obecnie mieszka i tworzy we wsi Rogów położone w Kazimierskim Parku Krajobrazowym, gdzie społecznie prowadzi autorską „Remizę Sztuki”, organizując w sezonach letnich wystawy, koncerty, warsztaty.

Od ponad dwudziestu lat twórczo pracuje jako artysta plastyk. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków i kilku stowarzyszeń twórców. W swoim dorobku
ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych plenerach malarskich. Jej prace znajdują się w muzeach i kolekcjach oraz zbiorach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Szwecji, USA, Hiszpanii, Gwatemali, Indiach. Wypowiada się w kilku technikach plastycznych: malarstwo olejne, akwarela, rysunek, grafika.

W latach 2004–2012 tworzyΠa unikalne dzieło „PRAPAMIĘĆ Krosno Maya” — cykl 52 obrazów olejnych na płótnie formatu 114 x 146 cm inspirowanych Kalendarzem Majów. Wartość i siła tych obrazów uaktywnia się w chwili, kiedy 52 dzieła zostają ułożone w schemat Krosno Maya, powstaje wtedy jeden obraz, jedna energetyczna struktura, dzięki której kosmiczny przekaz może w pełni zamanifestować swoje idee. Premierowy pokaz odbył się 31 lipca 2012 roku na dziedzińcu zamku w Janowcu nad Wisłą w ramach festiwalu filmu i sztuki „Dwa Brzegi”. Była to forma plenerowego misterium (performance) z udziałem aktorów, muzyków i publiczności. Od kilku lat prowadzi również swoisty malarski zapis — „Dzienniki Akwarelowe”. Jest to artystyczna interpretacja energii dni opisanych w „Kalendarzu Trzynastu Księżyców”.

Prace Ilony Irminy Iwańskiej dostępne w naszym sklepie >>


Portfolio artystki: