Galeria Leonardo

Bonnie Shanas

Bonnie Shanas

Bonnie urodziła się w New Jersey w 1965 roku. W wieku 11 lat przeniosła się z rodziną do Izraela, gdzie mieszkała przez większość swojego dorosłego życia. Po zakończeniu kariery w świecie biznesu Bonnie od 2006 roku całkowicie skupiła się na działalności artystycznej, w swojej wędrówce i poszukiwaniach formy wyrazu dotarła do rzeźby, tworzonej za pomocą siatki, odtąd podstawowym jej medium.

Bonnie była szczęśliwa, że mogła uczyć się u słynnego artysty No’am Douieb oraz twórczości przestrzennej u rzeźbiarza izraelskiego Shulamit Hartal. Z tych studiów i spotkań zrodził się jej własny styl, którym komunikuje się z odbiorcami, wyrastający z jej życiowych pasji i artystycznych doświadczeń.

W 2009 roku Bonnie wraz z mężem i dwoma synami wróciła do USA . Prowadzi autorską pracownię w Cherry Hill w Nowym Jorku. Kontynuuje twórczość związaną z rzeźbą i jednocześnie zajęła się ceramiką artystyczną, rozkoszując się miękkością gliny, która daje się inny punkt widzenia w studium ludzkiej postaci. W USA Bonnie była zapraszana do konkursów artystycznych oraz na prestiżowe wystawy w wielu miastach Ameryki oraz plenery w tym również do Polski.

Posługując się uniwersalnym językiem ciała i energii ruchu wciąż fascynuje i zaskakuje odbiorców swoimi pracami.

Prace Bonnie Shanas dostępne w naszym sklepie >>


Portfolio artystki: